Mirror HTTP mojej kapsuły

Co jakiś czas chadzał mi po głowie pomysł zrobienia jakiegoś proxy albo czegoś w tym stylu dla mojej kapsuły. Zastanawiałem się, czy utrudnianie dostępu innym ludziom do mojej kapsuły jest fair czy nie. W końcu ja o istnieniu Gemini dowiedziałem się z cudzego bloga. Z sieci WWW. Więc załóżmy teoretycznie, że istnieje gdzieś jakiś ktoś, kto też nie lubi tego czym stała się współczesna sieć WWW, ale nie wie nic o istnieniu protokołu Gopher ani żadnym podobnym. Jak ma tu trafić?

Do tego dzięki temu, że na Gemini dowiedziałem się o istnieniu Neocities¹, IndieWeb² i całej masie pokrewnych stron, udało mi się w końcu znaleźć strony i blogi innych ludzi, przez co nagle sieć WWW zrobiła się jakby znośniejsza.

Takie myśli chodziły mi po głowie już jakiś czas.

Tak więc pewnego wieczora trochę się nudziłem i zacząłem się zastanawiać jak skomplikowane byłoby napisanie skryptu, który przekonwertuje moją kapsułę na stronę WWW.

Okazało się, że niezbyt trudne.

Tak więc, ogłaszam uroczyste otwarcie mirrora mojej kapsuły! Od dziś dostępna jest także w tym gorszym internecie:

Mirror mojej kapsuły

Z góry pragnę wszystkich przeprosić za mojego CSS’a, który podmienia kolory na stronie z domyślnych na gruvbox’owe. Bardzo starałem się tego nie robić ale było to silniejsze ode mnie 🤪.

Linki

1. Neocities
2. IndieWeb

Navigation

↩ Back to home

Disclaimer

This is only a mirror of my Gemini capsule available here:

gemini://aelpsire.info